Generator set YUCHAI BC-YC206-60 (165 kW / 206 kVA)
https://www.bochielectric.com/web/image/product.template/2465/image_1920?unique=7a69049
(0 review)
Generador diesel de BC-YC-206-60 Slience Genset:
12,882,282.14 Bs Tax Excluded
Not Available For Sale
  • Generator set
  • Color
  • Model
  • Type of Structure
  • Brand
  • Engine Model
  • Generator Model
  • Controller Model
  • Power kW
  • Capacity (kVA)
  • Frequency / Rotational Speed
  • Voltage (V)
  • Phases
  • Dimensiones
  • Weight
  • Fuel Tank
This combination does not exist.
This content will be shared across all product pages.
Terms and Conditions
30-day money-back guarantee
Shipping: 2-3 Business Days
Specifications
Characteristics
Color NEGRO, ROJO, AMARILLO, AZUL
Type of Structure Open Type, Silence Pod Type
Frequency / Rotational Speed 50Hz / 1500rpm, 60Hz / 1800rpm
Model BC-YC-206-60
Brand YUCHAI
Engine Model YCA7.3TAA245-G21/181kW
Generator Model BCP-274F (168 kW / 210 kVA)
Controller Model DC52D
Power kW 165 kW